Modyfikacje na kategorię A1 i A2


Modyfikacje motocykli na kategorię A1 i A2

W związku z wejściem w życie nowych przepisów dotyczących szkolenia i egzaminowania kierowców na kategorię A1 i A2 prawa jazdy przygotowaliśmy ofertę ograniczenia mocy motocykli do 11kW i 35kW dla motocyklistów, którzy posiadają prawo jazdy jednej z ww. kategorii. Nasza oferta skierowana jest także do właściciel ośrodków szkolenia kierowców.

 

Motocykliści posiadający prawo jazdy kategorii A2 najczęściej wybierają jeden z niżej wymienionych modeli motocykli:

Suzuki Gladius 650 (Suzuki SVF 650)

Yamaha XJ6

Kawasaki ER6

Honda CB500

Honda CBF600

Suzuki SV650

Motocykle te spełniają wymogi opisane w ustawie o kierujących, jednak nie są to JEDYNE modele motocykli, które można przystosować do kategorii A2.

 

W przypadku kategorii A1 wybór jest znacznie szerszy.

 

Co obejmuje nasza oferta:

– elektroniczną lub mechaniczną modyfikację motocykla o charakterze permanentnym ograniczającą moc do właściwego poziomu (w zależności od pozostałych parametrów motocykla między 25 a 35 kW dla A2 i 11kW dla A1). Dokonanie modyfikacji potwierdzamy fakturą VAT.

– pomiar mocy maksymalnej motocykla po modyfikacji na hamowni podwoziowej i przekazanie właścicielowi motocykla wyników pomiaru.

– zaświadczenie o przeprowadzonej modyfikacji.

Dzięki temu właściciel motocykla będzie mógł udać się do diagnosty na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów i uzyskać niezbędne dokumenty, które pozwolą w dalszej kolejności dokonać stosownych zmian w dowodzie rejestracyjnym. Po dokonaniu zmian w Wydziale Komunikacji motocykl będzie mógł być używany przez posiadaczy prawa jazdy kategorii A1 / A2 oraz będzie mógł być wykorzystywany do szkoleń.

Zakres usługi obejmuje wykonanie modyfikacji oraz pomiar mocy motocykla na hamowni podwoziowej (wraz z dokumentami: faktura VAT za usługę, wydruk wykresu z hamowni, zaświadczenie o dokonanej modyfikacji).

UWAGA: każda modyfikacja motocykla może być opcjonalnie potwierdzona opinią Certyfikowanego Rzeczoznawcy PZMot co daje pełną gwarancję zgodności wykonanej przez nas usługi!

Właścicieli OSK oraz motocyklistów zainteresowanych blokadą mocy prosimy o kontakt pod numerem 796 14 16 24 lub mailowo na adres info@motokofeina.pl

UWAGA

Jakość wykonywanych przez nas usług potwierdza fakt, iż wszystkie motocykle, w których do tej pory wykonywaliśmy blokadę mocy pozytywnie przeszły badanie techniczne a następnie zostały przerejestrowane lub zarejestrowane z wpisaną w dowodzie rejestracyjnym mocą wynoszącą mniej niż 11kW / 35kW.

Dla klientów, którzy chcą zminimalizować ilość formalności związanych ze zmianą parametrów motocykla oferujemy kompleksową usługę polegającą na ograniczeniu mocy motocykla oraz uzyskaniu stosownego zaświadczenia diagnosty z Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. W ramach usługi klient otrzymuje komplet dokumentów.

W tym wariancie usługa obejmuje:

  • wykonanie ograniczenia mocy silnika motocykla do wartości wymaganych dla kategorii A1 lub A2
  • transport motocykla do OSKP w celu przeprowadzenia badania technicznego pojazdu po modyfikacji
  • badanie techniczne motocykla w celu uzyskania stosownego zaświadczenia

​czyli komplet dokumentów umożliwiający zarejestrowanie/przerejestrowanie motocykla w wydziale komunikacji.

Wybierając usługę w tym wariancie klient ponosi wyższe koszty ale uzyskuje komplet dokumentów niezbędnych do przerejestrowania/zarejestrowania motocykla.

107_8247

Poniżej prezentujemy przykładowy wykres mocy motocykla po modyfikacji.